Top

بررسی و انتخاب رادیاتور

  • 1

  • بررسی و انتخاب رادیاتور

    خرید رادیاتور نکات متعدد و گوناگونی را در بر می‌گیرد که باید به آنها توجه ویژه‌ای داشت. رادیاتورها وسایل مختص به گرمایش هستند که آب داغ در دل آنها جریان دارد. دمای بالای آب درون رادیاتور موجب گرم شدن هوای پیرامون آن می‌شود. این هوای گرم به تدریج به سمت بالا حرکت کرده و جای خود را به هوای سرد می‌دهد. این روند مدام تکرار می‌شود تا هوای محیطی که رادیاتور در آن نصب شده است از دمای معین و قابل قبولی برخوردار گردد. به این ترتیب می‌توان رادیاتور را یک شی واسطه لقب داد. واسطه‌ای که گرمای آب و دمای بالای آن را به هوای محیط که از درجه‌ی پایین‌تری نسبت به آن برخوردار است منتقل می‌کند.

    دمای بالای آبی که در رادیاتور جریان دارد و به طور معمول حول و حوش 80 درجه‌ی سانتیگراد است توسط یک منبع گرما تامین می‌شود. از آن جایی که منبع گرمای ژنراتورها انواع و اقسام گوناگونی دارد، در بحث راهنمای خرید رادیاتور باید نوع منبع گرما را به طور دقیق مشخص کرد. به این معنی که شما باید با توجه به مساحت محیطی که قصد تامین گرمای آن را دارید اقدام به انتخاب و خرید رادیاتور مناسب نمایید.

    به طور کل هنگام خرید رادیاتور همواره روی این نکته تاکید می‌شود که ابتدا باید منبع تولید کننده‌ی گرما را مشخص کرد و سپس با توجه به کم و کیف آن اقدام به انتخاب رادیاتور مناسب نمود. البته پیش از پرداختن به انواع گوناگون منبع گرما بهتر است اقسام مختلف رادیاتور را مورد بررسی قرار دهیم.


    ادامه مطلب