Top
دتکتور دود UNIPOS

دتکتور دود UNIPOS

18 ماه گارانتی شرکتی 

دارای تاییدیه آتش نشانی و نظام مهندسی ساختمان

ساخت بلغارستان

دارای استاندارد اروپا


تماس بگیرید

این دتکتور اعلام حریق یک هشدار قابل اطمینان از وجود حریق در محدوده  تحت پوشش خود می دهد. همان طور که از نام دتکتور پیداست، اساس کار این دتکتور اعلام حریق، غلظت دود است. اگر غلظت دود محیط از حد تعیین شده برای دتکتور بیشتر باشد، دتکتور از خود واکنش نشان داده و به کنترل پنل سیستم اعلام حریق خود اعلام خطر می کند. حساسیت این دتکتور ( کم، متوسط یا زیاد ) منطبق با استاندارد EN54-7 اروپا است. دتکتور اعلام حریق FD7130 قابل برنامه ریزی با کنترل پنل اعلام حریق IFS7002 می باشد.

 

توضیحات عمومی :

بعد از تعیین نوع سیستم آدرس پذیر باید نوع دتکتور اعلام حریق یونی پاس (unipos) را در اولویت قرار دهید و اینکه چه نوع دتکتور برای مکان مورد نظر متناسب است  دتکتور های انواع مختلفی دارند که شامل دودی، حرارتی، شعله ای و گازی می باشد.

 در زمان آتش سوزی باید نزدیک ترین دتکتور اعلام حریق به مکان رویداد آتش سوزی فعال شود و پنل سیگنال آتش سوزی را دریافت و هشدار دهنده ها به صدا در آیند. اگر سیستم اعلام حریق یونی پاس به صورت دقیق و اصولی برنامه ریزی نشده باشند و در زمان وقوع آتش سوزی نزدیک ترین دتکتور فعال نشود زمان پیدا نمودن آتش سوزی طولانی شده و آتش سوزی زیاد شده، سرانجام سبب صدمه های زیادی می شود.

معمولاً گونه اجناس و ماده های مورد استفاده در مکان نصب اعلام حریق مدل دتکتور را تعیین می کند. اگر این ماده ها با شتاب شعله ور گردند و دود ایجاد شده از آن کم باشد باید از دتکتور اعلام حریق یونی پاس حرارتی استفاده نمود زیرا که دتکتور های دودی انتخابی درست نیست و چون نمی تواند در این شرایط واکنش صحیحی از خود نشان دهند. برای مکان های غیر صنعتی مواد و اجناس کاربردی در آن زود شعله ور نخواهند شد و دتکتور دودی می توان در این شرایط یک انتخاب مناسب باشد.

نظرات کاربران

نظر بدهید